![](http://radarmedia.ro/wp-content/uploads/2022/01/colegiu-cosbuc-motru.jpg)
Școlile din municipiul Motru au funcționat, azi, în sistem online, din cauza lipsei de căldură din oraș. Municipiul a rămas fără agent termic și apă caldă, din data 30 decembrie, când s-au defectat pompele de păcură, iar ulterior un motor. Conducerea Inspectoratului Școlar a anunțat, duminică, faptul că unitățile de învățământ din Motru rămân închise luni și în cazul în care defecțiunile nu se remediază, elevii vor face cursuri online și marți.